Az 1-es típusú cukorbetegség egy egész életen át tartó betegség, amely befolyásolja a szervezet azon képességét, hogy az élelmiszerekből származó glükózt energiává alakítsa át. A legtöbb esetben az 1-es típusú cukorbetegség az élet korai szakaszában alakul ki, és gyakran diagnosztizálják gyermekkorban.
A betegség akkor kezdődik, amikor az immunrendszer megtámadja azokat a sejteket a hasnyálmirigyben, melyek az inzulint termelik. Az inzulin az a hormon, amely segít átalakítani a glükózt energiává a szervezet sejtjei számára. Napi inzulininjekciók nélkül az 1-es típusú cukorbetegséggel élő emberek nem lennének képesek életben maradni.
A cukorbetegség kutatása és gyógymódjainak fejlesztése során fennálló közel 100 éves tapasztalatainkon alapulva, tudósaink további előrelépéseket tesznek, hogy csökkentsék a jó glikémiás kontrollhoz szükséges inzulininjekciók számát, és hogy kiküszöböljék az alacsony vércukorszintű (hipoglikémiás) epizódokat.
Végső célunk az 1-es típusú cukorbetegség gyógymódjának megtalálása. A regeneratív orvoslás, például az őssejtterápia területén is jól haladnak kutatásaink, ami egy nap akár az 1-es típusú cukorbetegség gyógykezeléseként is alkalmazható lehet.
A megcélzott vércukorszint fenntartása segít megvédeni a test szerveit a károsodástól, és az 1-es típusú cukorbetegséggel élő embereket is védi a hipoglikémiától.
Az inzulinterápia célja, hogy a lehető legközelebb kerüljünk egy olyan személy természetes inzulinválaszához, aki nem cukorbeteg. Ez segíthet az 1-es típusú cukorbetegséggel élő embereknek a megcélzott vércukorszint fenntartásában.
Minél közelebb kerül az inzulinterápia a test természetes reakciójához, annál jobban teljesít a vércukorszint egyensúlyban tartása terén.
Az inzulinkezelés eddig is sokat fejlődött, és minden egyes előrelépéssel közelebb kerülünk a természetes inzulinválaszhoz. Ami a legfontosabb, hogy ezek az előrelépések segítettek az 1-es típusú cukorbetegséggel élő embereknek abban, hogy leküzdjenek néhány olyan kellemetlenséget, ami a betegség kezelésének és az azzal történő együttélésnek a velejárója.
Az egyik nagy célunk az úgynevezett „intelligens inzulinok” kifejlesztése, amelyek kiküszöbölik a hipoglikémiás eseményeket. Ez lenne a következő nagy áttörés az 1-es típusú cukorbeteg-gondozás terén. Ennek az célnak az elérése érdekében szorosan együttműködünk a diabétesz kutatókkal szerte a világon – közös célunk a hipoglikémia kiküszöbölése.
Egyre közelebb kerülünk ahhoz a célunkhoz, hogy megtaláljuk az 1-es típusú cukorbetegség gyógymódját.
A világ vezető kutatóegyetemeivel együtt képesek voltunk őssejteket glükózérzékelő, inzulinkiválasztó béta-sejtekké átalakítani, pont olyanokká, mint amilyenek egy egészséges ember hasnyálmirigyében képződnek. Állatkísérletekben ezek az átalakult őssejtek sikeresen meggyógyították 1-es típusú cukorbetegségben szenvedő egereket.
Jelentős lépéseket tettünk előre, és tovább dolgozunk a fennmaradó kihívásokon. Szerencsére nem vagyunk egyedül. Az őssejtkutatásnak komoly hálózata van a tudományos közösségben, ami minden nappal egyre erősebb.
Csak az a kérdés, hogy ezek az együttműködések mikor vezetnek el a gyógymódhoz az 1-es típusú cukorbetegségben szenvedő emberek milliói számára.
Az inzulinkezelésnek a lehető legegyszerűbbnek kell lennie, mindig is ez volt a filozófiánk. A jobb kezelésektől a digitális megoldásokig arra törekszünk, hogy enyhítsük a krónikus betegséggel élők terhét, és kielégítsük az 1-es típusú cukorbetegséggel élő emberek millióinak különböző szükségleteit.
Az 1-es típusú cukorbetegségen belül jelenleg a következő területeket kutatjuk:
Ha a krónikus betegséggel élők visszajelzéseit a tudományos szakértelmünkkel és mérnöki tervezési képességeinkkel ötvözzük, továbbra is sikerrel fedezünk fel és fejlesztünk ki innovatív inzulinokat és inzulinbeadó rendszereket.